AC Milan z wygraną w Lidze Europy i pierwszym miejscem w grupie. Rywale zagrali dla "Rossonerich" [WIDEO]

Alberto Lingria/Xinhua/PressFocus
AC Milan wygrał na wyjeździe ze Spartą Praga 1:0 (1:0). Tym samym "Rossoneri" zapewnili sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie.
AC Milan przed ostatnią kolejką spotkań zajmował drugie miejsce w grupie. Już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/16 finału, ale wciąż walczył o pierwszą pozycję. By do tego doszło musiał jednak pokonać Spartę i liczyć na potknięcie Lille z Celtikiem Glasgow.
I rzeczywiście - podopieczni Stefano Pioliego wywiązali się ze swojego zadania. W Pradze zgarnęli trzy punkty. Wynik spotkania otworzył w 27. minucie Hauge.
Jak się okazało, była to jedyna bramka w tym meczu. Gospodarze spotkanie kończyli w osłabieniu. W 77. minucie czerwoną kartką został ukarany Dominik Plechaty.
Z kolei w meczu Celtiku z Lille doszło do niespodzianki. Ekipa z Glasgow, choć nie miała szans na awans, postawiła się rywalom. W 22. minucie do siatki trafił Jullien i zrobiło się 1:0. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa. Po dwóch minutach wyrównał Ikone.
W 28. minucie padła kolejna bramka. Znów powody do radości mieli mistrzowie Szkocji. McGregor pewnie wykorzystał rzut karny. Do końca wynik nie uległ już zmianie.
To nie był jednak koniec strzeleckich popisów. W 71. minucie Lille zdobyło drugą bramkę po tym, jak przymierzył Weah. Ostatecznie trzy punkty zostały jednak w Glasgow. Wynik spotkania ustalił na kwadrans przed końcem Turnbull.
Francuska drużyna awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie.
Daniel Makarewicz10 Dec 2020 · 22:53