AC Milan zaczął sezon od zwycięstwa. Wystarczył jeden gol [WIDEO]

AC Milan dobrze zaczął nowy sezon Serie A. Zespół prowadzony przez Stefano Pioliego wygrał na wyjeździe z Sampdorią 1:0.
Milan strzelił gola już w 9. minucie. To była akcja złożona z dwóch podań. Maignan kopnął piłkę z własnej połowy na prawe skrzydło, tam walkę z graczem Sampdorii wygrał Calabria, wbiegł w pole karne i zagrał do Diaza. Hiszpan nie kopnął najlepiej, ale na tyle mocno, by piłka wpadła do bramki.
Sampdoria próbowała się odgryzać - strzelali Candreva czy Gabbiadini, ale żaden z nich nie dał rady pokonać Maignana.
Milan w pierwszej połowie miał jeszcze dobrą okazję. Audero odbił piłkę po strzale Hernandeza, ale Krunić nie zdążył dobić jej do bramki.
Po przerwie gospodarze szybko stworzyli sobie okazję do wyrównania. Znów dobrze interweniował Maignan, który zatrzymał piłkę po strzale Gabbiadiniego. Choć Sampdoria grała aktywnie, to nie zdołała strzelić gola na wagę remisu.
W wyjściowym składzie drużyny z Genui znalazł się Bartosz Bereszyński. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.
Marcin Karbowski23 Aug 2021 · 22:42