Radwańska w półfinale w Indian Wells. Jest już druga rankingu WTA!

Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju WTA w Indian Wells. Polka awans do najlepszej czwórki imprezy zapewniła sobie dzięki zwycięstwu z Petrą Kvitową 6:2, 7:6 (7-3).

Mecz lepiej rozpoczęła Czeszka, która wygrała pierwszego gema. Potem na korcie rządziła już Radwańska. Polka kontrolowała grę, przełamała rywalkę w trzecim i piątym gemie, co zaowocowało zwycięstwami w pięciu kolejnych odsłonach. Kvitovą było już stać tylko na urwanie jednego gema. W pierwszej partii 6:2 dla Radwańskiej.

W drugim secie inicjatywa należała do Kvitovej. Czeszka prowadziła nawet 5:2. Wydawało się, że mecz zmierza do trzeciej partii, ale wtedy znakomicie zaczęła grać Radwańska. Polka ruszyła do ataku, doprowadziła do tie-breaka, a w nim panowała na korcie. Wykorzystała drugą piłkę meczową i po 95 minutach gry mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Polka w półfinale turnieju w Indian Wells zagra z Sereną Williams, z którą kilka tygodni temu przegrała na tym samym etapie Australian Open. Amerykanka jest pierwszą rakietą świata.

Dzięki zwycięstwu Radwańska awansowała na drugie miejsce w rankingu WTA. To drugie tego typu osiągnięcie w karierze naszej tenisistki. Poprzednio cieszyła się z niego w 2012 roku.