Agnieszka Radwańska wróciła na Wimbledon! Zwycięstwo polskiej tenisistki w turnieju legend [WIDEO]

Agnieszka Radwańska po czterech latach przerwy znów zagrała na Wimbledonie. Tym razem Polka bierze udział w turnieju legend. Razem z Jeleną Janković pokonała Flavię Pennettę i Francescę Schiavone.
Przez wiele lat to właśnie krakowianka była najlepszą polską tenisistką. Profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku. Od tego czasu na największych światowych kortach bywała jedynie gościem.
W przeszłości Radwańska była o krok od triumfu na Wimbledonie. W 2012 roku doszła do wielkiego finału w singlowym turnieju kobiet. Tam lepsza okazała się Serena Williams.
Ostatecznie Polka nie zdołała spełnić marzenia o wielkoszlemowym tytule. Po czterech latach przerwy znów ma jednak okazję zaprezentować się na londyńskich trawnikach.
Radwańska dostała zaproszenie do kobiecego turnieju legend. Jej partnerką w deblu jest Jelena Janković, z którą w przeszłości wielokrotnie mierzyła się w oficjalnych spotkaniach.
We wtorek Polka i Serbka rozegrały pierwszy mecz w fazie grupowej. Pewnie pokonały dwie reprezentantki Wloch - Flavię Pennettę oraz Francescę Schiavone - 6:4, 6:3.
Radwańska podczas turnieju z pewnością rozegra jeszcze co najmniej dwa mecze. Rywalkami polsko-serbskiego duetu będą Daniela Hantuchova i Laura Robson oraz Casey Dellacqua i Alicia Molik.
Maciej Pietrasik05 Jul 2022 · 17:35