Agnieszka Radwańska wygrała z Igą Świątek! Widowiskowe zagrania w imprezie na rzecz Ukrainy [WIDEO]

Agnieszka Radwańska wygrała z Igą Świątek pokazowy set rozegrany podczas imprezy "Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy". 33-latka triumfowała 6:4.
Dochód z wydarzenia, które zostało zorganizowane w Tauron Arenie, zostanie przekazany na rzecz ofiar wojny. Ma też przypominać o tym, że w Ukrainie wciąż toczy się wojna.
Impreza zaczęła się od rywalizacji mikstów. Świątek grała z juniorem Martynem Pawelskim, partnerem Radwańskiej był Serhij Stachowski. W ich meczu nie brakowało widowiskowych wymian.
W pierwszym secie, w którym nie brakowało przełamań, było 6:4 dla młodszego z duetów. Drugą odsłonę, rozgrywaną w formule super tie-breaka, 12-10 zwyciężyli Radwańska ze Stachowskim. O tym, kto wygra pokazowy mecz, decydował złoty punkt. Po autowym woleju Stachowskiego zdobyli go Świątek z Pawelskim.
Później na korcie miało miejsce kulminacyjne wydarzenie imprezy. W meczu rozgrywanym na dystansie jednego seta zmierzyły się Świątek i Radwańska.
Do ósmej odsłony ich rywalizacja toczyła się gem za gem. Wtedy przewagę zyskała Radwańska, która przełamała liderkę rankingu WTA. Stało się tak, choć przegrywała już 0:30.
Radwańska nie wykorzystała okazji, by zakończyć mecz przy własnym serwisie. Teraz to Świątek wygrała przy podaniu rywalki. Inicjatywę wciąż posiadała 33-latka. Tym razem ją wykorzystała. Najpierw przy serwisie Świątek wywalczyła piłkę meczową, na następnie zamknęła spotkanie wynikiem 6:4.
Marcin Karbowski23 Jul 2022 · 14:44