Ajax Amsterdam pewnie pokonał AEK Ateny

alphaspirit / shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością AEK Ateny FC 3:0 (1:0) w meczu 1. kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów.
Pierwszego gola na Johan Cruijff Arena strzelił Nicolas Tagliafico. W 46. minucie spotkania w pole karne dośrodkował David Neres, a argentyński pomocnik wykończył tę akcję precyzyjnym strzałem.
Gospodarze powiększyli prowadzenie w 77. minucie. Wówczas do futbolówki zagranej przez Dusana Tadica dopadł Donny van de Beek, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 90. minucie Nicolas Tagliafico, a przy jego trafieniu asystował Carel Eiting.
W następnej kolejce podopieczni Erika Ten Haga zmierzą się na wyjeździe z Bayernem Monachium, z kolei mistrzowie Grecji podejmą przed własną publicznością Benfikę Lizbona.