Ajax Amsterdam rozbił NEC, grał Golla

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździe z NEC Nijmegen 5:1 (3:0) w sobotnim spotkaniu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Gości do zwycięstwa poprowadził Bertrand Traore, który zdobył dwie bramki. 21-latek wpisał się na listę strzelców w 32. i 60. minucie rywalizacji. Pozostałe gole dla przyjezdnych strzelili David Neres, Hakim Ziyech oraz Gregor Breinburg, który trafił do własnej siatki.

Warto zaznaczyć, że dobry mecz rozegrał także Davy Klaassen. 24-letni Holender był jednym z wyróżniających się graczy i zanotował trzy asysty.

Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Ferdi Kadioglu. 17-latek wpisał się na listę strzelców niespełna dziesięć minut od momentu pojawienia się na boisku.

Przez pełne 90 minut w barwach miejscowych grał Wojciech Golla. Dla Polaka był to 30. ligowy występ w bieżących rozgrywkach.

Ajax zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Piłkarze z Amsterdamu mają na swoim koncie 72 punkty, z kolei NEC Nijmegen zdobył do tej pory 28 "oczek" i znajduje się na szesnastej pozycji.