Ajax gromi w hicie Eredivisie!

kivnl / shutterstock.com
Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością Feyenoord Rotetrdam 3:0 (2:0) w hicie 10. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 22. minucie. Wówczas Justin Bijlow popełnił błąd we własnym polu karnym i niefortunnie pokonał bramkarza swojej drużyny.
Tuż przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę za sprawą trafienia Hakima Ziyecha, który w 41. minucie zdecydował się na oddanie mocnego strzału tuż zza pola karnego.
Wynik starcia na 3:0 ustalił w 80. minucie Dusan Tadic. Reprezentant Serbii wykorzystał dośrodkowanie Davida Neresa i trafił w sam środek bramki.
Podopieczni Giovanniego van Bronchkorsta mają na koncie 20 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli Eredivisie. Klub prowadzony przez Erika Ten Haga z dorobkiem 25 "oczek" plasuje się na drugiej pozycji.
Kamil Kaczmarek28 Oct 2018 · 18:41