Ajax pokonał Twente na własnym stadionie

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam przed własną publicznością pokonał Twente Enschede 2:1 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 23. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Amsterdam ArenA strzelił Justin Kluivert. Młody Holender wykorzystał dośrodkowanie Donny'ego van de Beeka i zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Goście spotkania doprowadzili do wyrównania w 66. minucie, kiedy Adnane Tighadouini po zagraniu Toma Boere pokonał golkipera rywali.
Wynik meczu na 2:1 ustalił w 71. minucie Lasse Schone, pewnym uderzeniem zamieniając rzut karny na gola.
Drużyna prowadzona przez Erika Ten Haga plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli Eredivisie, z kolei zespół Gertjana Verbeeka zajmuje przedostatnią, 17. pozycję.