Ajax rzutem na taśmę zapewnił sobie wygraną z Groningen

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe FC Groningen 2:1 (0:1) w niedzielnym meczu 29. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli gospodarze. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Tom van Weert, a przy jego trafieniu asystował Mimoun Mahi.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania dopiero w 64. minucie. Wówczas piłkę do siatki rywali wpakował Justin Kluivert, który w 89. minucie asystował przy bramce na 2:1, którą zdobył Klaas-Jan Huntelaar.
Zespół prowadzony przez Ernesta Fabera zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli holenderskiej ekstraklasy, z kolei podopieczni Erika Ten Haga plasują się na 2. pozycji.
W innym meczu te serii gier, Heracles Almelo przegrał u siebie z SC Heerenveen 1:2.