Ajax wyeliminował Dynamo, Dinamo uległo Young Boys, grali Kędziora i Kądzior

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Dynamo Kijów zremisowało przed własną publicznością z Ajaksem Amsterdam 0:0 w rewanżowym meczu ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzów.
Wicemistrzowie Holandii obronili w ten sposób zaliczkę z pierwszego spotkania, zakończonego zwycięstwem 3:1 i zagrają w fazie grupowej najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu.
Na Stadionie Olimpijskim w stolicy Ukrainy całe zawody w szeregach miejscowych zaliczył Tomasz Kędziora. Polak po niespełna kwadransie gry ujrzał żółtą kartkę za faul w polu karnym, ale "jedenastkę" zmarnował Serb Dusan Tadić.
W innym wtorkowym meczu Dinamo Zagrzeb uległo u siebie Young Boys Berno 1:2 (0:0). Na obiekcie Maksimir zawody z perspektywy ławki rezerwowych rozpoczął Damian Kądzior. Były pomocnik Górnika Zabrze dopiero siedem minut przed końcem zastąpił Mislava Orsica.
Już po siedmiu minutach gry prowadzenie gospodarzom zapewnił Bośniak Izet Hajrović, ale po zmianie stron straty z nawiązką odrobił w niespełna trzy minuty Guillaume Hoarau. Dzięki trafieniom Francuza w fazie grupowej zagrają aktualni mistrzowie Szwajcarii, bowiem przed tygodniem padł remis 1:1 w pierwszej konfrontacji tych drużyn.