Aktywny, ale nieskuteczny Jóźwiak nie mógł pomóc. “Barany” upokorzone w pięć minut

Derby County
Kamil Jóźwiak drugi raz z rzędu wyszedł w podstawowej jedenastce, ale jego Derby County w 3. kolejce Championship nie sprostało Blackburn Rovers ulegając u siebie 0:4. Trzy z czterech bramek padły w odstępie pięciu minut.
Polak ramię w ramię z Waynem Rooneyem polował o pierwsze w sezonie punkty dla “Baranów” po porażkach z Reading i Luton. Szybko okazało się, że to nie będzie ich dzień.
Goście otworzyli wynik po celnym strzale 18-letniego Tyrhysa Dolana w 11. minucie. Blackburn nie zatrzymał się i po kilkudziesięciu sekundach podwyższył na 2:0. Na listę strzelców wpisał się doświadczony Bradley Johnson. Ten sam piłkarz po raz drugi pokonał bramkarza rywali chwilę później. Po kwadransie było już więc 3:0 dla Blackburn.
W drugiej połowie postawa “Baranów” poprawiła się, ale nie wystarczyło to na strzelenie przynajmniej jednego gola. Aktywność przejawiał były gracz Lecha Poznań. Jóźwiak pokazywał się kolegom, miał najwięcej oddanych strzałów w zespole (3), ale niemiłosiernie pudłował, zwłaszcza w jednej sytuacji, gdy futbolówkę kapitalnie dograł mu Wayne Rooney.
Ostatnią bramkę dla Rovers w 81. minucie zdobył Adam Armstrong. Derby jest jedną z trzech drużyn w Championship, obok Wycombe i Nottingham Forrest, bez zdobyczy punktowe po trzech kolejkach.
Tobiasz_Kubocz 26 Sep 2020 · 18:04