Ależ to był bój! Radwańska po zaciętym pojedynku pokonała liderkę rankingu!

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska w trzech setach - 3:6, 6:2, 6:3 - wygrała z liderką światowego rankingu WTA, Simoną Halep, w trzeciej rundzie turnieju w Miami.
Pierwsza partia szła gładko po myśli rywalki. Już w drugim rozdaniu udało się jej przełamać Polkę. Nasza zawodniczka szybko jednak odpowiedziała tym samym i nie pozwoliła Rumunce zwiększyć przewagi. Niestety w następnym gemie Radwańska dała się ponownie przeciwniczce przełamać. Przegrała zaraz następną wymianę i zrobiło się 1:4. Polska tenisistka nie poddała się jednak tak szybko i ugrała dwa kolejne gemy, znacznie zbliżając się do Halep. Ostatnie słowo należało jednak do liderki rankingu WTA, która ostatecznie wygrała pierwszą odsłonę 6:3.
Drugi set zaczął się znakomicie dla Polki. Radwańska dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła już 4:0. Rumunka zdołała się jednak otrząsnąć, przełamać naszą zawodniczkę i wygrać dwa rozdania z rzędu. To było jednak wszystko, na co polska tenisistka pozwoliła wyżej sklasyfikowanej przeciwniczce. Dwa kolejne gemy padły łupem Radwańskiej, która pokonała Halep 6:2.
Trzecia odsłona zaczęła się od przełamania Halep. Nasza zawodniczka przy stanie 0:2 zdołała jednak dopaść przeciwniczkę, najpierw doprowadzając do wyrównania 2:2, a następnie prowadząc 3:2. Liderka rankingu nie odpuszczała tak łatwo i wygrała następną wymianę. Ostatnie trzy rozdania należały jednak już do Radwańskiej, która pokonała Halep 6:3, zwyciężając niespodziewanie z Rumunką w trzeciej rundzie turnieju w Miami.
W następnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Sevastova-Azarowa.