Ależ to był mecz! Belgowie przegrywali już 0:2, ale odrobili straty i w ćwierćfinale zmierzą się z Brazylią! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Belgia wygrała z Japonią 3:2 w 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji. W ćwierćfinale zmierzy się z Brazylią.
Długo musieliśmy czekać na bramki w tym spotkaniu. Zupełnie nieoczekiwanie to Japończycy zaczęli strzelać na początku drugiej połowy. Świetną kontrę Japonii wykończył Haraguchi, który pokonał Courtoisa strzałem w długi róg.
Chwilę później Belgowie mogli doprowadzić do remisu, ale Eden Hazard trafił tylko w słupek.
Za moment mieliśmy 2:0. Fantastyczny strzał z dystansu oddał Inui. Piłka wpadła tuż przy słupku, belgijski golkiper był bez szans.
Belgowie gola kontaktowego strzelili w 69 minucie i trzeba powiedzieć, że w bardzo kuriozalny sposób. Po rzucie rożnym z ostrego kąta głową uderzył Verthongen i przelobował Kawashimę.
Cztery minuty później Belgowie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskoczył Fellaini i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.
W doliczonym czasie gry Belgia rozstrzygnęła rywalizację na swoją korzyść. Kapitalną kontrę wykończył Chadli strzałem już do praktycznie pustej bramki.
Belgia wygrała 3:2 i w ćwierćfinale zmierzy się z Brazylią.