Ależ tu się działo! Samobój Mandżukicia, VAR, piękne bramki i fatalny błąd Llorisa! Francja pokonała Chorwację i została mistrzem świata! [VIDEO]

Alizada Studios/Shutterstock
Francja wygrała w finale z Chorwacją 4:2 i została mistrzem świata!
Na pierwszą bramkę w finale czekaliśmy do 18 minucie. Po wątpliwym faulu Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, tam najwyżej do piłki wyskoczył Mandżukić, ale w niefortunny sposób skierował ją do własnej bramki.
Francuzi z prowadzenia cieszyli się dziesięć minut. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Modrić, po sporym zamieszaniu Vida zgrał piłkę do Perisicia, ten przełożył sobie piłkę i pięknie uderzył lewą nogą po długim słupku. Lloris był bez szans.
Podopieczni Deschampsa ponownie wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W polu karnym ręką zagrywał Perisić, arbiter spotkania skorzystał z VAR i bardzo długo przyglądał się powtórkom, aż w końcu podjął decyzję, by przyznać rzut karny Francji.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Griezmann i pokonał Subasicia.
W 59 minucie mieliśmy 3:1. Pogba uderzał z dystansu, jego pierwszy strzał został zablokowany, ale pomocnik za moment poprawił na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła do siatki.
Kilka minut później było już po meczu. Mbappe dostał piłkę za polem karnym, momentalnie uderzył i piłka wpadła przy słupku bramki strzeżonej przez Llorisa.
W 69 minucie Chorwaci trochę odrobili straty. Fatalny błąd popełnił Lloris, który chciał kiwnąć nadbiegającego Mandżukicia. Nie powiodło to się mu jednak i chorwacki napastnik wbił piłkę do siatki.
Więcej bramek już jednak nie zobaczyliśmy. Francja ostatecznie pokonała Chorwację 4:2 i została mistrzem świata!