Ależ walka! Polscy siatkarze po pięciosetowym boju pokonali Włochów w Lidze Narodów!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Włochami 3:2 w meczu Ligi Narodów.
W pierwszym secie Włosi szybko uzyskali przewagę, która w pewnym momencie urosła do pięciu punktów (15:10). Polacy jednak znaleźli swój rytm i odrobili straty dzięki zagrywce Kochanowskiego i przytomnej grze Kłosa. W końcówce Polacy obronili setbola, ale po chwili siatki dotknął Kochanowski i Włosi wygrali 25:23.
Druga partia przyniosła wielką huśtawkę nastrojów. Polacy prowadzili już 14:17, by po chwili przegrywać 21:17. Jakby tego mało, biało-czerwoni zdołali odwrócić losy seta, zdobywając siedem punktów z rzędu.
W trzecim secie Polacy doprowadzili do stanu 19:20, ale potem najwyższe umiejętności pokazali Pinali i Giannelli. Włosi zamknęli tę partię wynikiem 25:23.
Początek czwartej partii należał do biało-czerwonych. Prowadzenie 3:8 zostało jednak szybko roztrwonione i po kilu minutach mieliśmy remis 9:9. W kluczowych momentach podopieczni Vitala Heynena znów odskoczyli rywalom i wygrali 21:25.
O losach spotkania decydował tie-break. W nim lepsi okazali się Polacy i po dramatycznych wymianach zwyciężyliśmy 23:25.
Niedzielna wygrana przybliża podopiecznych Vitala Heynena do gry w Final Six.
Włochy - Polska 2:3 (25:23, 22:25, 25:23, 21:25, 23:25)
Włochy: Simone Giannelli, Matteo Piano, Roberto Russo, Oleg Antonov, Daniele Lavia, Giulio Pinali, Nicola Pesaresi (libero) oraz Alberto Polo, Oreste Cavuto.
Polska: Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Damian Wojtaszek (libero) oraz Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek.