Ancelotti pytał się piłkarzy o rady. Kroos ujawnił kulisy zwycięstwa Realu Madryt

Cordon Press / Press Focus
Carlo Ancelotti dokonał odważnych zmian w trakcie meczu Realu z Manchesterem City (3:1). O ich kulisach opowiedział Toni Kroos.
Ancelotti w trakcie meczu z Manchesterem City nie bał się odważnych decyzji. W 75. minucie na boisku nie było już żadnego z liderów środka pola Realu - boisko opuścili Toni Kroos, Luka Modrić i Casemiro.
Zmiany okazały się znakomite. Rodrygo, który wszedł za Kroosa, strzelił przecież gole na wagę dogrywki. Znakomicie grał też Eduardo Camavinga.
Kroos zdradził, w jaki sposób Ancelotti podejmował decyzje o zmianach. Okazuje się, że Włoch konsultował się ze swoimi zawodnikami.
- Trener miał wątpliwości, kogo wprowadzić, a kogo nie. My widzieliśmy kilka meczów. To pozwala wymieniać się pomysłami - przyznał Kroos.
- To bardzo dobrze opisuje Ancelottiego. Z tego powodu bardzo dobrze współpracuje z drużyna. Jest znakomity. Ostatecznie decyzja należy do niego, ale interesuje go nasza opinia - dodał Niemiec.
Ancelotti już po raz piąty wprowadził swoją drużynę do finału Ligi Mistrzów. Włoch na razie ma w dorobku trzy triumfy w tych rozgrywkach.
Marcin Karbowski05 May 2022 · 13:28
Źródło: spox.com