Anderlecht - Dinamo: Zwycięstwo gości. Składy, wynik meczu i bramki

Porażka Anderlechtu, zwycięstwo Fenerbahce
bodrumsurf/Shutterstock
Dinamo Zagrzeb pokonało na wyjeździe RSC Anderlecht 2:0 (1:0) w meczu 2. kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Europy.
W 19. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla chorwackiej drużyny po faulu Ognjena Vranjesa. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zdołał zamienić Izet Hajrovic.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 68. minucie Amer Gojak, który wykorzystał dośrodkowanie Daniego Olmo i nie dał szans na obronę Thomasa Didillona.
Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. Najpierw w 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Ognjen Vranjes z RSC Anderlecht, z kolei w trzeciej minucie doliczonego czasu gry również drugi żółty kartonik obejrzał Kevin Theophile-Catherine.
W drugim meczu grupy D Fenerbahce SK pokonało u siebie Spartaka Trnawa 2:0 (0:0). Całe spotkanie na ławce rezerwowych przyjezdnych przesiedział Patryk Małecki.
Liderem grupy jest Dianmo, które zanotowało drugie zwycięstwo i ma na koncie komplet punktów. Po trzy "oczka" mają gracze z Turcji i Słowacji, z kolei "Fiołki" z Belgii wciąż nie zdobyli żadnego punktu.