Anglia pewnie wygrała ze Szkocją

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Anglia wygrała ze Szkocją 3:0 w piątkowym meczu grupy F piłkarskich eliminacji mistrzostw świata 2018.

Obie reprezentacje wcześniej tylko dwa razy zagrały ze sobą w eliminacjach do mundialu i dwukrotnie triumfowali "Synowie Albionu". Nie inaczej było tym razem.

W pierwszej połowie Kyle Walker dośrodkował w pole karne, a Daniel Sturridge strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kilka minut po przerwie prowadzenie podwyższył uderzeniem głową Adam Lallana, po "wrzutce" Danny'ego Rose'a. W 61. minucie trzecią bramkę zdobył Gary Cahill.

W innym meczu tej grupy Słowacja pewnie pokonała u siebie Litwę 4:0. Na listę strzelców wpisali się Adam Nemec, Juraj Kucka, Martin Skrtel i Marek Hamsik. Natomiast Malta przegrała u siebie ze Słowenią 0:1 po trafieniu Benjamina Verbicia.

Liderem grupy jest Anglia, która ma na swoim koncie 10 punktów. Dwa mniej ma druga Słowenia, natomiast cztery mniej trzecia Słowacja.