Anglia rozbiła Czarnogórę, efektowny gol Marko Vesovicia [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Czarnogóra uległa u siebie Anglii 1:5 (1:2) w poniedziałkowym meczu drugiej kolejki grupy A eliminacji mistrzostw Europy 2020.
Na Podgorica City Stadium po osiemnastu minutach gry powiało niespodzianką, bowiem po efektownej indywidualnej akcji oraz świetnym uderzeniu w długi róg Jordana Pickforda zmusił do kapitulacji Marko Vesović.
Na trafienie piłkarza Legii Warszawa dwanaście minut później odpowiedział skutecznym strzałem głową Michael Keane, któremu dośrodkował z rzutu wolnego Ross Barkley. Po kolejnych dziewięciu minutach pomocnik Chelsea sam skierował piłkę do siatki, zmieniając kierunek lotu futbolówki po uderzeniu Calluma Hudsona-Odoia.
Niespełna kwadrans po zmianie stron Raheem Sterling zwiódł w polu karnym dwóch rywali, a następnie wycofał piłkę do wbiegającego Barkleya, który po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. Dziewiętnaście minut przed końcem drugą asystę Sterlinga wykończył tym razem Harry Kane, odpowiednio tylko układając stopę i dopełniając formalność. Dziewięć minut przed końcem swój dobry występ i okazały sukces gości przypieczętował jeszcze Sterling.
Czwarta drużyna ubiegłorocznego mundialu po drugim zwycięstwie umocniła się na czele tabeli. "Synowie Albionu" w czerwcu zagrają u siebie z Bułgarią. Drużyna z byłej Jugosławii, która pozostaje bez wygranej, zmierzy się natomiast w następnej kolejce z reprezentacją Kosowa.