Anglia strzeliła pięć goli do przerwy na MŚ i przeszła do historii

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Anglia jako piąta w historii mistrzostw świata strzeliła pięć goli do przerwy w turnieju finałowym. W tym gronie jest również reprezentacja Polski.
Anglicy do przerwy rozbili Panamę 5:0. Wcześniej tylko cztery drużyny w 45 minut były w stanie strzelić rywalom przynajmniej pięć goli.
Jako pierwsi dokonali tego Austriacy w 1954 roku, którzy do przerwy prowadzili ze Szwajcarią 5:4, a ostatecznie wygrali 7:5. 20 lat później Jugosławia schodziła do szatni prowadząc z Zairem 6:0, by na koniec cieszyć się z wygranej 9:0.
Jako trzecia pięć bramek do przerwy zdobyła Polska w pojedynku z Haiti prowadziła 5:0, a wygrała 7:0. Nasza reprezentacja historyczny wynik osiągnęła w 1974 roku.
W 2014 roku Niemcy w pamiętnym meczu rozbili Brazylię 5:0 w półfinale mundialu. Mecz zakończył się wygraną naszych zachodnich sąsiadów 7:1.
Do tego grona dołączyła Anglia, wygrywając z Panamą 6:1, a do przerwy prowadząc 5:0.
Daniel Makarewicz24 Jun 2018 · 17:17