Anglicy w szoku. Rosja wyrównała w samej końcówce meczu! [VIDEO]

Alexander Gordeyev/Shutterstock
Anglia zremisowała z Rosją w swoim pierwszym meczu na Euro 2016. Rosjanie do wyrównania doprowadzili w 92 minucie meczu!

Od pierwszych minut oba zespoły były nastawione na atak, choć to reprezentanci Anglii mieli przewagę. Już w trzeciej minucie uderzał na bramkę Igora Akinfiejewa Dele Alli, ale był to strzał bardzo niecelny. Za moment swoją szansę mieli Rosjanie, lecz Artiom Dziuba źle przyjmował piłkę w polu karnym. W odpowiedzi doskonałą okazję stworzyli sobie Anglicy. Silne uderzenie Adama Lallany wybił jednak na rzut rożny bramkarz rywali.

Na następne sytuacje musieliśmy poczekać kilka minut, napór podopiecznych Roy'a Hodgsona nieco zmalał, a pojedynek stał się bardziej wyrównany.

Od mniej więcej dwudziestej minuty to Anglicy znowu byli stroną przeważającą. Igora Akinfiejewa próbowali pokonać Adam Lallana oraz Raheem Sterling, lecz obaj nie potrafili uderzyć w światło bramki. Potem celnie strzelał, ale w sam środek bramki, Wayne Rooney.

Mimo bardzo dużej przewagi zawodnicy Roy'a Hodgsona nie potrafili trafić do bramki przeciwnika. Oba zespoły do szatni schodziły zatem z bezbramkowym remisem.

Tymczasem już na początku drugiej odsłony bramkę mogli zdobyć Rosjanie. Zakotłowało się w polu karnym Joe Harta, do piłki doszedł Artiom Dziuba, nie potrafił jednak uderzyć na bramkę.

Za moment groźnie zrobiło się pod drugim polem karnym. Piłka po dośrodkowaniu Harry'ego Kane'a z rzutu wolnego przeleciała wzdłuż bramki i żaden z angielskich zawodników nie był w stanie wpakować jej do siatki.

Chwilę później do własnej bramki mógł trafić Eric Dier. Joe Hart był jednak na posterunku i uchronił swoją drużynę przed utratą gola samobójczego. A za moment minimalnie niecelnie uderzał Fiodor Smołow. Rosjanie byli coraz niebezpieczniejsi.

W 70 minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Wayne Rooney. Napastnik uderzał z pola karnego, ale kapitalną interwencją uratował Rosjan Igor Akinfiejew, który sparował piłkę na poprzeczkę.

Za moment niesamowitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Eric Dier. Rosyjski bramkarz tym razem był bez szans. 1-0 dla Anglii!

Kiedy wydawało się, że Anglicy wygrają, to w 92 minucie Rosjanie doprowadzili do remisu 1:1. Bramkę po uderzeniu głową zdobył Wasilij Bieriezucki. I takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Kolejnymi rywalami Anglików będą Walijczycy. Mecz odbędzie się w czwartek. Dzień wcześniej Rosjanie zmierzą się ze Słowacją.