Anglia zagra w półfinale MŚ! Szwecja nie sprawiła sensacji [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Anglii wygrała ze Szwecją 2:0 i zagra w półfinale MŚ w Rosji!
Relację na żywo z tego spotkania przeczytacie tutaj.
Mecz przez pierwsze 30 minut - delikatnie mówiąc - nie zachwycał. Obie drużyny stosowały taktykę, która przyniosła efekty w poprzednich meczach. Uważna gra w obronie i niwelowanie ryzyka w konstruowaniu akcji ofensywnych. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.
Mecz nieco otworzył się w 30. minucie, gdy po rzucie rożnym Maguire wygrał pojedynek główkowy w polu karnym i umieścił piłkę w siatce.
Anglicy mogli podwyższyć wynik jeszcze przed przerwą, ale Sterling w sytuacji sam na sam z za długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany.
Druga połowę lepiej rozpoczęli Szwedzi. Groźnie na bramkę Pickforda uderzał Berg. W 59. minucie było jednak już 2:0. Dele Alli dostał świetne podanie od Lingarda i bez problemów pewnym uderzył piłkę do bramki rywali.
Szwecja rzuciła się do odrabiania strat. W 62. minucie Pickford kolejny raz popisał się świetną interwencją, gdy Claesson chciał wykończyć składną akcję swojego zespołu. Swoją szansę miał też Berg, ale Pickford nie dał się pokonać.
Anglia w półfinale MŚ zmierzy się ze zwycięzca starcia Rosji z Chorwacją.
Daniel Makarewicz07 Jul 2018 · 17:51