Angulo ratuje Górnika Zabrze przed dużą wpadką w Lidze Europy!

asinfo.
Górnik Zabrze wygrał 1:0 przed własną publicznością z Zarią Balti w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Europy.
Górnik już w siódmej minucie mógł wyjść na prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Igor Angulo, ale trafił tylko w poprzeczkę. Napastnik miał jeszcze jedną dobrą okazję w pierwszej połowie, ale uderzył głową z ósmego metra obok bramki.
W 50. minucie po dośrodkowaniu Żurkowskiego z rzutu rożnego do piłki dopadł Dani Suarez, ale futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki.
Z każdą kolejną minutą rywale bronili się coraz głębiej, starając się utrzymać korzystny dla nich rezultat. Górnik przez długi czas nie mógł znaleźć drogi do bramki, ale w końcu uczynił to w samej końcówce spotkania.
W 87 minucie na listę strzelców wpisał się wspomniany Angulo. Z prawego skrzydła dośrodkował Wolniewicz, a hiszpański napastnik pokonał golkipera rywali strzałem głową.
W doliczonym czasie gry drugą żółtą za próbę wymuszenia faulu w polu karnym, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Szymon Żurkowski.