Ante Rebić bohaterem Milanu. Krzysztof Piątek znów nie zagrał [WIDEO]

Nicolo Campo / Shutterstock.com
AC Milan wygrał z Udinese 3:2. Bohaterem meczu był Ante Rebić, który strzelił dwa gole. Decydującego o zwycięstwie Milanu - już w doliczonym czasie gry.
Gospodarze gorzej nie mogli zacząć tego meczu. Gianluigi Donnarumma wybiegł poza pole karne i nie trafił piłkę, natomiast zderzył się z jednym z rywali. Sytuację wykorzystał Jens Stryger Larsen, który trafił do niemal pustej bramki. Potem przed przerwą działo się już niewiele ciekawego. Druga połowa była dużo bardziej emocjonująca. Na jej początku szybko wyrównali "Rossoneri". Andrea Conti dograł do Ante Rebicia, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla ekipy z San Siro.
W 72. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybił jeden z obrońców. Zza pola karnego kapitalnie z powietrza przymierzył Theo Hernandez i Juan Musso był bez szans na interwencję. Goście wyrównali na pięć minut przed końcem za sprawą uderzenia głową Kevina Lasagna. W niemal ostatniej akcji spotkania zwycięstwo Milanowi zapewnił Rebić.
W kadrach meczowych obu drużyn znaleźli się polscy napastnicy - Krzysztof Piątek i Łukasz Teodorczyk. Obaj przesiedzieli cały mecz na ławkach rezerwowych.
Podopieczni Stefano Pioliego zajmują ósme miejsce w tabeli ze zdobytymi 28 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Brescią Calcio. Natomiast zespół prowadzony przez Lukę Gottiego plasuje się na 13. pozycji, mając 24 "oczek" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Parma Calcio 1913.
Marcin Karbowski19 Jan 2020 · 14:31