Apollon Limassol przeciwnikiem Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Europy. Cypryjczycy pokonali OFI Kreta

Lech Poznań / fot. Przemysław Szyszka
Apollon Limassol zagra z Lechem Poznań w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Cypryjczycy wygrali w czwartkowy wieczór 1:0 z greckim OFI Kreta. Gola na wagę wygranej zdobył Attila Szalai.
"Kolejorz" był jedną z nielicznych drużyn, która awans do trzeciej rundy eliminacji wywalczyła już w środę. Wicemistrzowie Polski wygrali na wyjeździe ze szwedzkim Hammarby 3:0.
Dzięki trafieniom Pedro Tiby, Jakuba Kamińskiego oraz Filipa Marchwińskiego podopieczni Dariusza Żurawia mogli spokojnie czekać na kolejnego rywala. Tego wyłoniło starcie OFI Kreta z Apollonem Limassol.
Bukmacherzy za faworytów uważali Cypryjczyków i ich przewidywania sprawdziły się. Jedynego gola w tym spotkaniu oglądaliśmy w drugiej połowie.
W 50. minucie Bagaliy Diabo dograł do Attili Szalaia, a Węgier pokonał bramkarza OFI Kreta. Gospodarzom do samego końca nie udało się odrobić strat.
Wygrana Apollonu 1:0 oznacza, że Lech będzie musiał wybrać się na Cypr. Spotkanie trzeciej rundy eliminacji zostanie rozegrane 24 września.
Maciej Pietrasik17 Sep 2020 · 20:52