Areola zatrzymał Niemców! Szlagierowy mecz Ligi Narodów na remis!

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W pierwszym meczu dywizji A Niemcy zremisowali bezbramkowo z Francją. Oba zespoły okazje bramkowe miały dopiero w drugiej połowie. Gospodarzy zatrzymał znakomitymi interwencjami Alphonse Areola.
Na stadionie Allianz Arena w Monachium spotkali się aktualni oraz poprzedni mistrzowie świata. Dla Francji dodatkowo był to pierwszy w roli najlepszej reprezentacji globu po mundialu w Rosji.
Selekcjoner "Trójkolorowych" postawił na tych samych zawodników, którzy świetnie spisali się podczas mistrzostw świata. Didier Deschamps musiał dokonać tylko jednej korekty. W bramce kontuzjowanego Hugo Llorisa zastąpił Alphonse Areola.
Joachim Loew natomiast ma za zadanie odbudować kadrę po nieudanym mundialu. W porównaniu do ostatniego spotkania z Koreą Południową (0:2) selekcjoner dokonał pięciu zmian w składzie. Najwięcej w obronie, gdzie z czwórki graczy został tylko Mats Hummels.
Spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły miały problemy, aby stworzyć sobie bramkowe okazje. Niemcy mieli co prawda przewagę, ale nie potrafili tego w żaden sposób zamienić na groźne akcje. Manuel Neuer przed przerwą tylko raz musiał wykazać się swoimi umiejętnościami kiedy obronił strzał głową Oliviera Giroud.
Po przerwie niemieckiego golkipera szybko sprawdził Antoine Griezmann. Bramkarz gospodarzy poradził sobie na raty. Po godzinie gry francuski napastnik spróbował ponownie i tym Neuer z trudem odbił piłkę. W odpowiedzi Areola zatrzymał groźny strzał Marco Reusa.
Spotkanie rozkręcało się, a francuski golkiper miał coraz więcej pracy. Musiał bronić strzały Matsa Hummelsa, Thomasa Mullera i Matthiasa Gintera. Za każdym razem Areola znakomicie zatrzymywał gospodarzy. Zawodnik Paris-Saint Germain godnie zastąpił między słupkami kontuzjowanego kapitana mistrzów świata Hugo Llorisa.
Niemcy i Francja grają w grupie 1 Dywizji A. Stawkę uzupełnia Holandia. 9 września "Pomarańczowi" zagrają z podopiecznymi Didiera Deschampsa.