Koncert Higuaina i Messiego, Argentyna w półfinale Copa America

CP DC Press / Shutterstock.com
Argentyna zmierzy się z USA w półfinale Copa America Centenario. Podopieczni Taty Martino odprawili minionej nocy Wenezuelczyków pokonując ich 4:1.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Argentyńczyków, którzy powinni objąć prowadzenie już w czwartej minucie. Leo Messi w dogodnej sytuacji uderzył jednak niecelnie. Chwilę później cieszył się z asysty. Jego podanie wykorzystał Gonzalo Higuain. Ten sam zawodnik w 28 minucie po sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0. Piłkarze z Wenezueli doczekali się swojej szansy. Tuż przed przerwą po faulu Sergio Romero sędzia podyktował rzut karny, który nie został jednak zamieniony na bramkę. Strzał Luisa Gunthera trafił prosto w ręce argentyńskiego golkipera.

Po przerwie padły kolejne bramki. W 60 minucie czwartą bramkę na tym turnieju po wymianie podań z Nicolasem Gaitanem strzelił Leo Messi. Dziesięć minut później odgryźli się w końcu piłkarze z Wenezueli, a na listę strzelców wpisał się Jose Salomon Rondon. Wszelkie nadzieje rywalom odebrał jednak Erik Lamela, który 60 sekund później ustalił wynik spotkania na 4:1.

W półfinale Copa America Centenario Argentyna zmierzy się z drużyną USA.