Argentyna odpadła z igrzysk! Nie poradziła sobie z Hondurasem

A.RICARDO/Shutterstock
Argentyna tylko zremisowała z Hondurasem w trzecim meczu grupy D i pożegnała się z turniejem olimpijskim.

Po dwóch kolejkach Honduras oraz Argentyna miały po trzy punkty, ale to Argentyńczycy musieli wygrać bezpośredni pojedynek z Hondurasem, ponieważ mieli gorszy bilans bramkowy.

Spotkanie miało nieprawdopodobny przebieg. Najpierw w pierwszej połowie Honduras nie wykorzystał rzutu karnego, a w drugiej z jedenastki tylko w słupek trafił argentyński napastnik, Angel Correa z Atletico Madryt.

W 75 minucie Honduranie mieli drugi rzut karny w meczu i tym razem na bramkę jedenastkę zamienił Anthony Lozano. Argentyńczycy starali się odrobić straty, ale zdołali strzelić tylko jednego gola w doliczonym czasie gry - Mauricio Martinez z rzutu wolnego.

Argentyna tym samym tylko zremisowała z Hondurasem 1:1 i zupełnie niespodziewanie odpadła z turnieju olimpijskiego już w fazie grupowej. Z grupy D z pierwszego miejsca wyszła Portugalia, a drugą pozycję zajął wspomniany Honduras.