Argentyna rozbita! Zaczęło się od koszmarnego błędu Caballero i Argentyńczycy są już bliscy pożegnania z mundialem! [VIDEO]

A.RICARDO/Shutterstock
Argentyna przegrała z Chorwacją 0:3 w swoim drugim meczu i jest o krok od odpadnięcia z mundialu.
Bardzo długo czekaliśmy na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Pojedynek mimo iż był rozgrywany w dobrym, wysokim tempie, to brakowało w nim sytuacji podbramkowych. Szanse mieli zarówno Argentyńczycy - strzał Pereza na pustą bramką czy próba Aguero - jak i Chorwaci - główka Mandzukicia w sytuacji sam na sam.
W 53 minucie fatalny błąd popełnił Willy Caballero. Bramkarz chciał przerzucić piłkę w polu karnym nad Ante Rebiciem, ale zrobił to za słabo i Chorwat kapitalnym strzałem z powietrza otworzył wynik spotkania.
Dziesięć minut później zakotłowało się pod bramką Chorwacji. Najpierw strzał Mezy zatrzymał Subasić, a potem dobitkę Messiego zablokował defensor rywali.
W 80 minucie kolejną bramkę zdobyli za to Chorwaci. Kapitalnie z dystansu koło słupka przymierzył Luka Modrić. Potem w doliczonym czasie gry Argentynę pogrążył jeszcze Ivan Rakitić, który umieścił piłkę w pustej siatce, po tym jak Chorwaci rozmontowali obronę Argentyny.
Zawodnicy Sampaoliego mają tylko jeden punkt po dwóch kolejkach i wszystko wskazuje na to, że pożegnają się z mistrzostwami już po fazie grupowej.