Argentyna z kompletem zwycięstw w grupie D

CP DC Press / Shutterstock.com
Zwycięstwem 3:0 nad Boliwią zakończyła reprezentacja Argentyny fazę grupową Copa America America Centenario. W ćwierćfinale Messi i jego koledzy zmierzą się z Wenezuelą.

Mecz nie miał większej stawki. Argentyńczycy po dwóch wcześniejszych wygranych byli pewni awansu do fazy pucharowej. Ich rywale po dwóch porażkach nie mieli już szans na wyjście z grupy.

Mimo to "Albicelestes" nie zamierzali odpuszczać i już w 13 minucie objęli prowadzenie. Erik Lamela zdobył gola z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru w taki sposób, że zmyliła bramkarza. Dosłownie dwie minuty później wynik meczu podwyższył Ezequiel Lavezzi. Jeszcze przed przerwą wpadła trzecia i jak się później okazało ostatnia bramka - strzałem z bliskiej odległości bramkarza Boliwijczyków pokonał Victor Questa.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Leo Messi, który zmienił Gonzalo Higuaina. Tym razem gwiazda Barcelony nie wpisała si na listę strzelców. Argentyńczycy kontrolowali przebieg meczu dowożąc trzybramkowe prowadzenie do końca. Jako jedyni w całym turnieju wygrali grupę bez straty punktu. W ćwierćfinale zmierzą się z Wenezuelą.