Arka Gdynia gra dalej w Pucharze Polski. Pewna wygrana z Koroną Kielce

Marcin Gadomski / PressFocus
Arka Gdynia gra dalej w Pucharze Polski. Ekipa z Trójmiasta pokonała Koronę Kielce 2:0 (1:0) w meczu 1/16 rozgrywek.
W spotkaniu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy dużo lepiej wypadli podopieczni Ireneusza Mamrota. Już w 3. minucie przed znakomitą szansą stanął Jankowski. Napastnik jednak z najbliższej odległości przeniósł futbolówkę nad bramką rywali.
Po kolejny kwadransie gospodarze wyszli na prowadzenie. Tym razem Tzimopoulos sfaulował Młyńskiego w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Marcus Da Silva.
Korona mogła odpowiedzieć za sprawą Łysiaka, ale jego uderzenie wybronił Krzepisz. Po chwili golkiper Arki znów pokazał najwyższe umiejętności.
W 65. minucie wydawało się, że Korona jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wówczas za dwie żółte kartki opuścił Kwiecień. Arka mimo gry w osłabieniu nie wypuściła wygranej z rąk. Co więcej - zdołała zdobyć kolejnego gola.
Wynik spotkania w 76. minucie ustalił Jankowski. Napastnik uderzył z lewej strony pola karnego i pokonał Osobińskiego.
Daniel Makarewicz04 Nov 2020 · 19:23