Arka pokonała w sparingu Bytovię, dwa gole Kuna

asinfo
Arka Gdynia wygrała z Drutex-Bytovią 3:2 (3:1) w meczu sparingowym rozegranym w środę w Stężycy.
Pierwszoligowiec objął prowadzenie po dziesięciu minutach gry, kiedy to skutecznym strzałem głową popisał się Orlando Kpassa. Wyrównał cztery minuty później strzałem z rzutu karnego Marcus Vinícius da Silva.
Ostatni kwadrans pierwszej połowy przyniósł dwie bramki Patryka Kuna, który najpierw efektownym lobem nie dał szans bramkarzowi rywali, a następnie dobił do siatki piłkę z bliska po wcześniejszym strzale Marcina Warcholaka.
Dziesięć minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Jakub Wilk, lobując golkipera zespołu z Trójmiasta po błędzie obrońcy. Więcej bramek już nie padło i podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wygrali w ten sposób drugi sparing przed wyjazdem na zgrupowanie w Turcji.
* * * * * *

Arka Gdynia - Drutex-Bytovia 3:2 (3:1)

Bramki: da Silva 14-karny, Kun 32, 45 - Kpassa 10, Wilk 55.
Arka I połowa: Więckowicz - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak Bogdanov, Kriwiec - da Silva, Hołtyn (32 Nowicki), Kun - Żebrakowski.
Arka II połowa: Więckowicz (63 Krzepisz) - Socha, Sołdecki, Helstrup, Marciniak - Nalepa, Zarandia, Szwoch, Piesio, Łoś (80 Nowicki) - Jurado.

Drutex-Bytovia I połowa: Szromnik - Duda, Stasiak, Wróbel, Kuzdra - Wilczyński, Poczobut, Wacławczyk, Kotlyar, Szewczyk - Kpassa.
Drutex-Bytovia II połowa: Witan - Duda, Stasiak, Wróbel, Kuzdra, Poczobut (72 Błaszkowski), Wilk - Hebel, Biel, Opałacz - Kpassa (65 Surdykowski).