Arkadiusz Milik nie dał Marsylii pierwszej wygranej w Lidze Europy. Spory pech Ciro Immobile

LAURENT SANSON/SIPA/PressFocus
Lazio Rzym zremisowało 0:0 z Olympique'em Marsylia w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Okazje na gola mieli Arkadiusz Milik oraz Ciro Immobile, ale obu snajperom brakło dziś skuteczności.
Choć Arkadiusz Milik na konferencji prasowej zapowiadał, że nie jest jeszcze w optymalnej formie fizycznej i może być mu trudno grać po 90 minut co trzy dni, to Jorge Sampaoli umieścił Polaka w wyjściowej jedenastce na spotkanie z Lazio. Snajper od początku był aktywny.
Niewiele brakowało, aby 27-latek trafił do siatki w 20. minucie spotkania. Wówczas uderzył z linii pola karnego, a piłka przeszła tuż obok słupka. Pod koniec drugiego kwadransa spotkania w niezłej sytuacji posłał piłkę nad bramką.
W 33. minucie zrobiło się gorąco pod bramką francuskiej drużyny. Pau Lopez bardzo dobrze obronił strzał Luiza Felipe, a dobitka zawodnika Lazio była niecelna. Po drugiej stronie boiska Strakosha popisał się z kolei efektowną interwencją po strzale Undera.
Na początku drugiej połowy sprawy w swoje ręce wziął Ciro Immobile. Włoski snajper w świetnej sytuacji najpierw posłał jednak piłkę nad poprzeczką, a gdy w 58. minucie trafił do siatki, to znajdował się na spalonym.
Choć w całym meczu nie doczekaliśmy się finalnie ani jednego gola, to oba zespoły miały bardzo dobre okazje na otwarcie wyniku. Strakosha znów zatrzymał Undera, a Immobile przy kolejnej sytuacji trafił w słupek.
W drugiej części spotkania Milik był już mniej widoczny. Jorge Sampaoli zmienił Polaka w 73. minucie. To nie odmieniło jednak losów spotkania, choć w końcówce Lazio mocno naciskało. Pau Lopez nie dał się jednak pokonać Pedro. Remis 0:0 sprawił, że sytuacja w grupie E wciąż jest bardzo wyrównana. Prowadzi Galatasaray przed Lazio i Marsylią.
Maciej Pietrasik21 Oct 2021 · 20:35