Arkadiusz Reca wywalczył rzut karny w meczu z Interem Mediolan. Jego drużyna została jednak rozbita [WIDEO]

Inter Mediolan wygrał z Crotone w meczu 15. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 (2:2).
Podopieczni Antonio Conte w tym sezonie chcą zdobyć mistrzowski tytuł. 2020 rok kończyli na drugim miejscu w tabeli Serie A. Nową dekadę w efektowny sposób rozpoczęli dziś. Na własnym boisku przyszło im się zmierzyć z Crotone.
Beniaminek Serie A, który marzy o zachowaniu ligowego bytu, nie miał zamiaru jednak składać broni. To właśnie piłkarze Crotone jako pierwsi mieli powody do radości. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Zanellato.
Radość przyjezdnych nie trwała długu. Zabójczy cios wyprowadził duet Lukaku - Martinez, czego efektem był gol Argentyńczyka. W 31. minucie Inter objął prowadzenie po tym, jak do własnej siatki trafił Marrone.
Gdy wydawało się, że Inter opanował sytuację, do głos znów doszło Crotone. Tym razem w kluczowej roli wystąpił Arkadiusz Reca. Polak wywalczył rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Golemić.
Po przerwie Inter konsekwentnie naciskał na rywali. To przyniosło efekt niecały kwadrans po wznowieniu gry. Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Martinez. Argentyński piłkarz tym razem wpadł w pole karne i uderzył nad interweniującym golkiperem.
w 64. minucie do siatki trafił Lukaku. Belg w popisowy sposób ograł obrońcę, położył na ziemi bramkarz i ze spokojem kopnął do siatki.
To nie był koniec popisu gospodarzy. W 78. minucie Martinez skompletował hat-tricka, gdy z bliska dobił piłkę odbitą przez Cordaza. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcem Hakimi.
Daniel Makarewicz03 Jan 2021 · 14:24