Arsenal FC poległ z Villarrealem. Udana zemsta Unaia Emery'ego [WIDEO]

Arsenal poległ z Villarrealem. Udana zemsta Unaia Emery'ego [WIDEO]
Unai Emery zemścił się na Arsenalu. Jego Villarreal pokonał "Kanonierów" 2:1 w półfinale Ligi Europy.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych spotkań w Lidze Europy.
Hiszpański trener w połowie ubiegłego sezonu został zwolniony przez "The Gunners". Pracę znalazł dopiero latem, gdy objął ekipę z Estadio de la Ceramica. Teraz los ponownie skrzyżował ścieżki Emery'ego i Arsenalu.
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od trzęsienia ziemi. Już w 5. minucie drogę do siatki znalazł Manu Trigueros, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym.
Można powiedzieć, że Arsenal właściwie nie dojechał na pierwszą połowę. Na boisku rządzili gospodarze z Hiszpanii, którzy jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. W 29. minucie Raul Albiol zamknął akcję po wrzutce z rzutu rożnego i głową pokonał bezradnego Bernda Leno.
W drugiej połowie problemy Arsenalu zaczęły się piętrzyć. W 57. minucie Dani Ceballos wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki.
Co ciekawe, "The Gunners" grający w osłabieniu zdołali strzelić bramkę kontaktową. Nicolas Pepe w 73. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bukayo Sace.
W 80. minucie siły na murawie się wyrównały. Etienne Capoue podzielił los Ceballosa i także wyleciał z boiska. Wynik meczu już się nie zmienił i Villarreal wygrał 2:1. Rewanż za tydzień na Emirates.
Adam Kłos29 Apr 2021 · 22:54