Dwa gole i niesamowite pudło Welbecka. Arsenal lepszy od Southampton [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal pokonał przed własną publicznością Southampton 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 32. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Emirates Stadium pierwszego gola strzelił Shane Long, który w 17. minucie spotkania dzięki dośrodkowaniu Cedrica Soaresa uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Petra Cecha.
Nieco ponad dziesięć minut później "Kanonierzy" doprowadzili do wyrównania dzięki bramce Pierre-Emericka Aubameyanga. Przy trafieniu reprezentanta Gabonu asystował Danny Welbeck.
W 38. minucie reprezentant Anglii sam wpisał się na listę strzelców po tym, jak przyjął futbolówkę zagraną przez Alexa Iwobiego i umieścił ją w siatce.
Po zmianie stron prowadzenie znów objęli "Święci". W 74. minucie Charlie Austin najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali i trafił do pustej bramki.
Już trzy minuty później Arsenal mógł wyrównać, ale w doskonałej sytuacji spudłował Welbeck.
Anglik zrehabilitował się w 81. minucie, gdy najwyżej wyskoczył do piłki zagranej przez Alexa Iwobiego i strzałem głową pokonał golkipera rywali.
W doliczonym czasie gry sędzia ukarał czerwonymi kartkami dwóch zawodników - Jack'a Stephensa (Southampton) oraz Mohameda Elneny'ego (Arsenal).
Podopieczni Arsene Wengera zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli Premier League, z kolei zawodnicy prowadzeni przez Marka Hughesa plasują się na 18. pozycji.