Arsenal Londyn wygrał z Manchesterem United. Koniec passy Solskjaera [WIDEO]

MDI/Shutterstock
Arsenal Londyn wygrał z Manchesterem United 2:0 (1:0) w 30. kolejce Premier League.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W 9. minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale Lukaku trafił w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później. Wówczas Granit Xhaka uderzył z dystansu, piłka w locie nabrała dziwnej rotacji i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza United.
"Czerwone Diabły" ruszyły do odrabiania strat, ale piłkarzom Solskjaera brakowało skuteczności. Piłka trafiła w słupek po strzale Freda. Znakomitą sytuację zmarnował także Lukaku. Belg znalazł się w sytuacji sam na sam z Leno, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.
Za to w 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę. W dość kontrowersyjnych okolicznościach sędzia podyktował rzut karny, gdy w szesnastce padł Lacazette. Jedenastkę pewnie wykorzystał Aubameyang.
Dla Manchesteru United była to pierwsza ligowa porażka, od kiedy drużynę przejął Ole Gunnar Solskjaer.
Trzynastokrotni mistrzowie Anglii po osiemnastej wygranej w sezonie awansowali na czwarte miejsce w tabeli i mają już tylko punkt straty do trzeciego w klasyfikacji Tottenhamu. "Czerwone Diabły" natomiast doznały szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na piątą lokatę. Obie drużyny dzielą tylko dwa punkty.
Daniel Makarewicz10 Mar 2019 · 19:26