Arsenal nie zwalnia tempa! "Kanonierzy" pewnie ograli Leicester [WIDEO]

arsenal.com
Arsenal zwyciężył przed własną publicznością Leicester City 2:0 w ostatnim niedzielnym meczu Premier League. Podopieczni Mikela Artety powrócili na czwarte miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy.
"Kanonierzy" objęli prowadzenie na Emirates Stadium już w 11. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gabriela Martinellego skutecznym strzałem głową popisał się Thomas Partey.
Kilka minut później Arsenal mógł powiększyć przewagę. Po kolejnym uderzeniu Thomasa, tym razem nogą, piłka odbiła się od poprzeczki bramki przeciwnika.
Zawody w północnym Londynie nie były jednak całkowicie jednostronne. Jeszcze w pierwszej połowie goście mogli doprowadzić do wyrównania. Po strzale głową Harveya Barnesa kapitalną paradą błysnął Aaron Ramsdale. Reakcja menedżera Leicester, Brendana Rodgersa, mówiła wszystko.
Drugiego gola w tym meczu strzelił ostatecznie Arsenal. Tuż przed upływem godziny gry podyktowany został rzut karny dla gospodarzy, za zagranie piłki ręką przez Caglara Soyuncu. Jedenastkę z zimną krwią wykorzystał Alexandre Lacazette.
Arsenal odniósł tym samym piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i ponownie awansował na czwarte miejsce w tabeli Premier League. Ekipa Artety ma punkt przewagi nad piątym w klasyfikacji Manchesterem United, dodatkowo mając do rozegrania aż trzy zaległe spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższą środę. "Kanonierzy" podejmą u siebie również rozpędzony, walczący o mistrzostwo Anglii Liverpool.
Leicester zajmuje 12. lokatę w tabeli. Zespół Rodgersa zagra w czwartek w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy z Rennes. W pierwszym spotkaniu "Lisy" wygrały 2:0.
Wojciech_Falenta 13 Mar 2022 · 19:23