Arsenal. Piękny gol Pepe, indywidualny popis Pereiry. Festiwal spektakularnych bramek na Emirates [WIDEO]

Arsenal pokonał West Bromwich Albion 3:1 i przypieczętował spadek podopiecznych Sama Allardyce'a. Spotkanie obfitowało w efektowne trafienia.
Najpierw do siatki trafił Emile Smith-Rowe. Anglik wbiegł z drugiej linii w pole karne i pewnym strzałem dał Arsenalowi prowadzenie.
Kilka minut później "Kanonierzy" podwyższyli wynik za sprawą niesamowitego dziś Nicolasa Pepe. Skrzydłowy popisał się spektakularną indywidualną akcją, zwieńczoną strzałem prosto w okienko bramki Sama Johnstone'a.
Arsenal przeważał, kontrolował grę, ale w drugiej połowie dał się zaskoczyć. W 67. minucie największy gwiazdor WBA, Matheus Pereira, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i precyzyjnym uderzeniem pokonał Bernda Leno.
W 90. minucie padł kolejny piękny gol. Willian podszedł do rzutu wolnego i nie dał golkiperowi rywali żadnych szans.
Brazylijczyk tym samym ustalił wynik spotkania. Arsenal wygrał i awansował na dziewiąte miejsce w lidze. West Brom jest przedostatni w tabeli i już nie ma szans na utrzymanie w Premier League.
Adam Kłos09 May 2021 · 21:51