Arsenal pierwszym półfinalistą Pucharu Ligi Angielskiej. Nketiah i Pepe zabawili się z rywalami [WIDEO]

Screen z TV
Londyński Arsenal jest pierwszym klubem, który zapewnił sobie awans do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. "Kanonierzy" bez większych problemów poradzili sobie z trzecioligowym Sunderlandem. Wygrali 5:1, a hat-trickiem popisał się Eddie Nketiah.
Wśród ośmiu najlepszych drużyn EFL Cup znalazło się siedem ekip z Premier League i trzecioligowy Sunderland. Na Emirates Stadium ekipa z League One nie miała większych szans w starciu z Arsenalem.
Gospodarze otworzyli wynik w 17. minucie. Cedric kąśliwie dośrodkował w pole karne, Burge wybił futbolówkę, ale ta trafiła pod nogi Eddiego Nketiaha, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali.
Dziesięć minut później było już 2:0. Na prawym skrzydle znów znalazł się Cedric, który tym razem obsłużył Nicolasa Pepe. Po strzale Iworyjczyka piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i zatrzepotała w siatce.
Niedługo później dość niespodziewanie odpowiedział Sunderland. Obronę "Kanonierów" zaskoczyli Embleton oraz Broadhead, a ten drugi w sytuacji sam na sam z Leno ze spokojem podciął piłkę nad golkiperem.
Po przerwie Arsenal nie pozostawił jednak wątpliwości, że to właśnie temu zespołowi należy się awans do półfinału. W 49. minucie dublet ustrzelił Nketiah, ale ozdobą meczu była kolejna akcja bramkowa.
Najpierw z obrońcą Sunderlandu zabawił się Pepe, posyłając mu piłkę między nogami. Dośrodkował do Nketiaha, a ten skompletował hat-tricka efektownym uderzeniem z pierwszej piłki.
Ostatecznie londyńczycy zwyciężyli w całym spotkaniu 5:1. Już w doliczonym czasie gry rezultat ustalił 18-letni Charlie Patino, a Pepe do gola dołożył jeszcze drugą asystę.
Maciej Pietrasik21 Dec 2021 · 22:37