Arsenal pokonał Everton i awansował na pierwsze miejsce

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal Londyn pokonał Everton i został liderem Premier League.

W ostatnim sobotnim pojedynku Arsenal po golach Olivera Girouda i Laurenta Koscielnego pokonał 2:1 Everton. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Arsene'a Wengera awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

W w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Gareth Barry.

Chelsea przegrała 2:1 z West Hamem United w sobotnim spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League. Podopieczni Jose Mourinho od 45. minuty grali w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Nemanja Matić.

Chociaż The Blues zdołali odrobić stratę z 17. minuty, kiedy to Mauro Zarate wbił gola, to jednak po bramce Carrolla się poddali i tym samym derby Londynu wygrały Młoty. Tymczasem Jose Mourinho nie byłby sobą, gdyby nie atakował słownie arbitrów. Portugalczyk został wyrzucony na trybuny za krytykowanie orzeczeń sędziego w przerwie.

W innym meczu Swansea Łukasza Fabiańskiego pokonała 2:1 Aston Villę. Polak spędził na placu gry 90 minut i nie można mieć pretensji co do jego postawy. Gole dla zespołu Łabędzi strzelali: Sigurdsson i Andre Ayew.

Passa czterech zwycięstw z rzędu Stoke City została przerwana. Watford wygrał bowiem 2:0 po golach Troya Deeneya i Almena Abdiego, natomiast wynik otworzył gracz The Villans, Jordan Ayew.