Arsenal pokonał Newcastle. Gabriel Martinelli zaliczył wejście smoka, kapitalna parada Ramsdale'a [WIDEO]

Arsenal wygrał z Newcastle w meczu 13. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (0:0).
"Sroki" przed szansą na zdobycie gola stanęły już w 9. minucie. Wilson wygrał pojedynek z Gabrielem i oddał mocny strzał, jednak trafił prosto w golkipera Arsenalu.
"Kanonierzy" w 16. minucie mogli zaskoczyć rywali. Saka otrzymał długie podanie od Lokongi, ale nie udało mu się skutecznie zamknąć akcji. Chwilę później Odegaard efektownie uderzył z rzutu wolnego, ale Dubravka popisał się znakomitą paradą.
W 30. minucie swój kunszt pokazał Ramsdale. Golkiper Arsenalu zbił piłkę na poprzeczkę po groźnej próbie Shelveya.
Gospodarze po przerwie dopięli swego. Defensywę "Srok" udało im się złamać w 56. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Saka.
10 minut później "Kanonierzy" zadali kolejny cios. Wejście smoka zanotował Gabriel Martinelli. 20-latek trafił do siatki tuż po wejściu na murawę. W efektowny sposób wykorzystał dokładne podanie od Tomiyasu.
Wynik do końca nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2:0 i zasłużenie zainkasował trzy punkty.
Daniel Makarewicz27 Nov 2021 · 15:26