Arsenal rozbił Sunderland - trzy gole w siedem minut!

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal pewnie pokonał na wyjeździe Sunderland 4:1 w pierwszym sobotnim meczu 10. kolejki angielskiej Premier League. Po dwa gole na Stadium of Light strzelili Alexis Sanchez oraz Olivier Giroud.

Drużyna z północnego Londynu objęła prowadzenia w 19. minucie po strzale głową Sancheza. W drugiej połowie do remisu doprowadził Jermain Defoe, który wykorzystał rzut karny.

Arsene Wenger, menedżer gości, kilka chwil potem wprowadził na murawę Giroud. Francuski napastnik w swoich dwóch pierwszych kontaktach z piłką strzelił dwa gole. Najpierw świetnym strzałem lewą nogą po zagraniu z lewej strony Kierana Gibbsa, a następnie uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mesuta Ozila. Wynik w 78. minucie ustalił Sanchez.

"Kanonierzy" są liderem ligowej tabeli, ale punktami zrównać się z nimi mogą Manchester City oraz Liverpool. "Czarne Koty" są na ostatniej lokacie z dwoma zdobytymi "oczkami".