Arsenal rozbił Swansea, błąd Fabiańskiego [video]

mgilert, Shutterstock
Piłkarze Swansea City z Łukaszem Fabiańskim między słupkami przegrali u siebie Arsenalem Londyn 0:3 (0:0) w sobotnim spotkaniu jedenastej kolejki angielskiej Premier League.

Na Liberty Stadium "Kanonierzy" wszystkie gole zdobyli w drugiej połowie. Cztery minuty po zmianie stron po dośrodkowaniu z kornera Mesuta Oezila piłkę skierował do siatki głową Francuz Olivier Giroud.

Niespełna dwadzieścia minut później podwyższył jego rodak Laurent Koscielny. Przy bramce francuskiego obrońcy błąd popełnił Fabiański, który wyskoczył do piłki, chwycił ją i po chwili wypuścił z rąk wprost pod nogi Kościelnego.

Po kolejnych sześciu minutach i drugiej asyście Oezila ósme zwycięstwo w sezonie przypieczętował Kostarykanin Joel Campbell. Dzięki niemu Arsenal umocnił się na pozycji wicelidera tabeli.

Na czele stawki pozostał Manchester City, który nie bez kłopotów wygrał u siebie z Norwich City 2:1 (0:0). Podopieczni Manuela Pellegriniego prowadzili po trafieniu Argentyńczyka Nicolasa Otamendiego, ale sześć minut przed końcem wyrównał Cameron Jerome. Zwycięskiego gola dla "The Citizens" zdobył dopiero minutę przed końcem z rzutu karnego Yaya Toure. Chwilę wcześniej za taktyczny faul w obrębie "szesnastki" czerwoną kartkę zobaczył Russell Martin.