Arsenal pokonał Newcastle

Mitch Gunn/Shutterstock
Newcastle United przegrało przed własną publicznością z Arsenalem Londyn 0:1 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu czwartej kolejki angielskiej Premier League.

Na St James'Park zwycięski gol dla przyjezdnych padł siedem minut po przerwie, kiedy to po uderzeniu Alexa Oxlade-Chamberleina piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Argentyńczyk Fabricio Coloccini.

"Sroki" grały już wtedy w osłabieniu, po tym jak za brutalny faul na piszczel Francisa Coquelina jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę ujrzał Serb Aleksandar Mitrovic.

Dzięki drugiej w sezonie wygranej "Kanonierzy" awansowali na piątą pozycję w tabeli. "Sroki" doznały drugiej porażki i bez zwycięstwa w dorobku są na siedemnastym miejscu.