Arsenal wygrał na wyjeździe z Aston Villą

Mitch Gunn/Shutterstock
Aston Villa Birmingham przegrała u siebie z Arsenalem Londyn 0:2 (0:2) w pierwszym niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki angielskiej Premier League.

Na Villa Park goście objęli prowadzenie już po ośmiu minutach gry, kiedy to rzut karny wykorzystał Olivier Giroud. Dla Francuza było to już dziewiąte trafienie w tym sezonie.

Siedem minut przed przerwą popisowy kontratak "Kanonierów" i przytomne zagranie Niemca Mesuta Oezila wykończył strzałem do pustej bramki Walijczyk Aaron Ramsey.

Po zmianie stron nie padło już więcej bramek i podopieczni Arsena Wengera po końcowym gwizdku mogli świętować dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, dające im pozycję lidera tabeli. "The Villans" doznali natomiast dwunastej porażki w tym sezonie i zamykają stawkę.