Arsenal wygrał z Crveną Zvezdą po pięknej akcji i efektownej bramce Giroud [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal wygrał na wyjeździe 1:0 z Crveną Zvezdą Belgrad w trzeciej kolejce Ligi Europy.
W pierwszej połowie grający w większości drugim składem "Kanonierzy" oddali raptem jeden celny strzał. Najlepszą okazję miał w piętnastej minucie Theo Walcott, jednak jego uderzenie z bliskiej odległości nogami obronił golkiper rywali.
Nieco więcej działo się pod drugą bramką. Najpierw w 26 minucie podopiecznych Arsene'a Wengera uratowała poprzeczka - po uderzeniu głową Boakye. Pięć minut później gości uratował Petr Cech, który popisał się kapitalną interwencją po strzale Radonjicia.
Od początku drugiej połowy "Kanonierzy" zaczęli grać zdecydowanie odważniej. Już w 50 minucie bramkarz Crveny Zvezdy musiał interweniować po strzale Nelsona. Za moment uderzał Giroud, ale nad poprzeczką.
W następnych minutach niewiele działo się na boisku. Dopiero od 80 minuty było znacznie ciekawiej. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rodić. Pięć minut później Anglicy wreszcie wyszli na prowadzenie. Przepiękną akcję "Kanonierów" efektownym strzałem z woleja wykończył Oliver Giroud.
Arsenal ostatecznie pokonał Crvenę Zvezdę 1:0. Po trzech kolejkach klub z Londynu ma komplet punktów na koncie. Zespół z Belgradu zajmuje natomiast drugie miejsce z "czterema" oczkami.