Arsenal z Tarczą Wspólnoty! Chelsea fatalna w konkursie rzutów karnych [VIDEO]

Mitch Gunn / Shutterstock.com
Arsenal zdobył Tarczę Wspólnoty. Po 90 minutach "Kanonierzy" remisowali z Chelsea 1:1. Gracze Arsene'a Wengera znacznie lepiej wykonywali jednak rzuty karne. Wygrali w nich 4:1.
Od początku meczu zarysowała się przewaga Arsenalu. Już w 6. minucie lewą stroną pola karnego szarżował Alex Iwobi, ale jego zagrania przed bramkę nie potrafił wykorzystać Alexandre Lacazette. Chwilę później Arsenal miał kolejną niezłą okazję. Z głębi pola zagrywał Granit Xhaka, ale strzał Danny'ego Welbecka był zbyt łatwy, by zaskoczyć Thibaut Courtois.
Z czasem ocknęła się Chelsea, ale z jej akcji niewiele wynikało. Bardziej konkretny był Arsenal, który mógł objąć prowadzenie w 22. minucie. Po szybkiej kontrze piłkę w polu karnym otrzymał Lacazette. Francuz miał dużo swobody, technicznie przymierzył z 14 metrów, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.
W 32. minucie Chelsea przeprowadziła pierwszą groźniejszą akcję. Strzałem z ostrego kąta kończył ją Victor Moses, ale jego strzał odbił Petr Cech. Arsenal grał wówczas w dziesiątkę - bez kontuzjowanego Pera Mertesackera. Dopiero po chwili zastąpił go Sead Kolasinac.
W 35. minucie Chelsea wyprowadziła błyskawiczną kontrę. Pięknym przerzutem popisał się Willian, piłkę przejął Pedro, wpadł z nią w pole karne, ale jego uderzenie obronił Cech.
Chwilę później w polu karnym Arsenalu padł Willian. Sędzia uznał, że Brazylijczyk symulował i dał mu nawet żółtą kartkę. Powtórki pokazały jednak, że piłkarz Chelsea został potrącony przez Hectora Bellerina.
Druga połowa zaczęła się rewelacyjnie dla mistrzów Anglii. W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka trafiła do Gary'ego Cahilla, który zgrał ją głową w pole karne. Tam najbardziej zdecydowany był Moses, który wykorzystał złe ustawienie obrony Arsenalu i z bliska pokonał Cecha. 1:0!
Po stracie gola inicjatywę przejął Arsenal. Piłkarze Wengera długo utrzymywali się przy piłce, ale z ich ataków nic nie wynikało. Groźniej pod bramką Chelsea zrobiło się dopiero w 76. minucie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Xhaka. Strzał Szwajcara w rewelacyjny sposób obronił Courtois. Bramkarz mistrzów Anglii odbił piłkę dosłownie końcami palców.
Arsenal w końcu doprowadził jednak do wyrównania. Wszystko zaczęło się w 81. minucie, gdy Pedro brutalnie sfaulował Mohameda Elnenego. Nie dość, że Chelsea straciła jednego piłkarza, to po chwili straciła też gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetną główką popisał się Kolasinac. 1:1!
W ostatnich minutach żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zwycięskiej bramki. Bliżej była Chelsea, ale piłka po strzale Alvaro Moraty przeleciała tuż obok słupka.
Triumfatora Tarczy Wspólnoty wyłoniły rzuty karne, które zostały przeprowadzone według formuły ABBA. W pierwszej serii do siatki trafili Cahill i Walcott. W drugiej gola strzelił Monreal. Gracze Chelsea, którzy wykonywali dwa kolejne strzały, nie wytrzymali napięcia. Najpierw nad bramką huknął Courtois, po chwili Morata trafił w słupek. A "Kanonierzy" się nie mylili - kolejne gole strzelili Oxlade-Chamberlain i Giroud. Gol Francuza przesądził o zwycięstwie Arsenalu.
Arsenal - Chelsea 1:1, k. 4:1

Kolasinac 82 - Moses 47
Arsenal: Cech - Holding, Mertesacker (33. Kolasinac), Monreal - Bellerin, Xhaka, Elneny, Oxlade-Chamberlain - Welbeck, Lacazette (66. Giroud), Iwobi (66 Walcott).
Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses, Fabregas, Kante, Alonso (79. Rudiger) - Willian (83. Musonda), Batshuayi (74. Morata), Pedro.