Arsenal zdeklasował MU, 3 gole w 14 minut!

Celso Pupo/Shutterstock
Arsenal Londyn rozbił przed własną publicznością Manchester United 3:0 (3:0) w szlagierowym spotkaniu ósmej kolejki angielskiej Premier League.

Na Emirates Stadium podopieczni Arsene'a Wengera losy meczu rozstrzygnęli praktycznie już w jego początkowej fazie. Koronkowe akcje z szóstej i siódmej minuty kończyli skutecznie Alexis Sanchez i Mesut Oezil, a niespełna kwadrans później po drugiej asyście Theo Walcotta kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się najlepszy na murawie gwiazdor reprezentacji Chile.

Goście nie byli w stanie zdobyć choćby honorowej bramki, a najlepszą sytuację tuż przed przerwą zmarnował Francuz Anthony Martial. Po zmianie stron Petra Cecha uderzeniem z dystansu próbował jeszcze zaskoczyć Wayne Rooney, jednak były bramkarz Chelsea popisał się świetną paradą. W doliczonym czasie stołeczna drużyna była bliska czwartego gola, jednak po strzale Alexa Oxlade-Chamberlaina przyjezdnych uratowała poprzeczka.

"Kanonierzy" dzięki piątej wygranej w sezonie wyprzedzili "Czerwone Diabły" i awansowały na pozycję wicelidera. Podopieczni Louisa van Gaala z takim samym dorobkiem punktowym są na trzecim miejscu.